ثبت آگهی و تبلیغ تدریس ریاضی
صفحه کنونی: مقالات موفقیت در یادگیری ریاضی روش درست خواندن ریاضی و مطالعه صحیح ریاضی

روش درست خواندن ریاضی و مطالعه صحیح ریاضی

روش درست خواندن ریاضی و مطالعه صحیح ریاضی

در این بخش در رابطه با روش درست خواندن درس ریاضی و مطالعه صحیح این درس مهم نکاتی ارائه می شود. اگر می خواهید درس ریاضی را درس مطالعه کنید موارد زیر را در نظر بگیرید:

1- در کلاسهای ریاضی به صورت مرتب شرکت کنید. اگر در کلاسهای ریاضی حاضر باشید حین مطالعه ریاضی اشکالات کمتری خواهید داشت و سرعت مطالعه شما هم بالاتر خواهد بود. اگر در کلاسها حاضر نباشید لازم می شود کل مطلب را از اول خودتان بخوانید و این کار شما را سخت کرده و احتمال اشتباه هم بیشتر خواهد شد.

2- در کلاس ریاضی جزوه بنویسید. اگر می خواهید ریاضی را درست و صحیح مطالعه کنید به منبع معتبر برای مطالعه نیاز دارید. جزوه ای که در کلاس یادداشت می کنید در کنار کتاب درسی خودتان بهترین منابع هستند. جزوه ای که از دیگران کپی می کنید ممکن است اشتباه داشته باشد.

3- حین مطالعه درس ریاضی تمرکز داشته باشید. در یک جای ساکت و آرام ریاضی را مطالعه کنید. سعی کنید محل مطالعه شما همیشه یکسان باشد. به این ترتیب کمتر حواس شما پرت خواهد شد. روی درس متمرکز باشید و مطالب را برای خودتان توضیح دهید. - مطالعه کنید:
چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم و موفق باشیم؟

4- در طول ترم درس ریاضی را مطالعه کنید. این خیلی مهم است. برای یادگیری ریاضی باید به اندازه کافی وقت داشته باشید. اگر مطالعه ریاضی را به ایام امتحانات موکول کنید مجبور خواهید شد عجله ای درس را بخوانید و اگر هم بخواهید نمی توانید درست درس بخوانید. در این حالت فقط سعی می کنید کتاب را به انتها برسانید.

5- روش درست خواندن ریاضی این است که هم درس را بخوانید و هم تمرین و مسئله حل کنید. ریاضی درسی است که برای یادگیری به حل تمرین و مسئله نیاز دارد. سعی کنید به صورت متوع درس بخوانید. بخشی از وقت خودتان را درس بخوانید و بخشی دیگر را تمرین حل کنید. روی تمرینات ریاضی تمرکز و تامل کنید و خیلی سریع به حل المسائل نگاه نکنید.

6- حین مطالعه درس ریاضی و یا حین حل تمرین و مسئله مهمترین نکات را در جزوه ای بنویسید. به این ترتیب منبع بسیار خوب دیگری در اختیار خواهید داشت که در ایام امتحانات و یا ایام کنکور می توانید آن را مرور نمائید. - مطالعه کنید:
نمره 20 درس ریاضی و حضور فعال در کلاسهای ریاضی

7- برای مطالعه درس ریاضی در طول ترم برنامه داشته باشید. با نظم پیش بروید و خوب درس بخوانید. همین که به خودتان نظمی بدهید که خواندن ریاضی را عقب نیندازید کار بسیار بزرگی انجام داده اید. خواندن ریاضی وقتی سخت می شود که در طول ترم مطالعه نشده باشد و مطالب بر روی هم انباشت شده باشد.

8- اگر در زمینه مطالعه درس ریاضی و یادگیری آن اشکالات زیادی دارید از مدرسین خصوصی ریاضی که تعدادی از آنها را در سمت چپ همین صفحه می توانید مشاهده کنید کمک بگیرید. برای مشاهده لیست کامل مدرسین ریاضی بر روی عبارت آموزش و تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید.

منبع: سایت تدریس ریاضی


بازدید: 54
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
آگهی ویژه
تدریس خصوصی ریاضیات
آگهی 7 ستاره
عماد میرابی
تهران
تلفن 09124396809
تدریس مفهومی ریاضی در تهران
آگهی 7 ستاره
حسین رضایی
تهران
تلفن 09120903380
تدریس ریاضی از ابتدایی تا کنکور
آگهی 7 ستاره
فرزاد رشیدی(18سال سابقه تدریس)
تهران
تلفن 09120194357
تدریس خصوصی ریاضی توسط فوق لیسانس ریاضی
آگهی 7 ستاره
سعید اسماعیل زاده
تهران
تلفن 09108615532
تدریس خصوصی ریاضیات
آگهی 7 ستاره
وحید
کاشان
تلفن 09213621563
تدریس خصوصی ریاضی کلیه مقاطع از ابتدایی تا دانشگاه
آگهی 7 ستاره
مریم پناهی
تهران
تلفن 09198478272
تدریس خصوصی ریاضیات دانشگاهی با ۱۱ سال سابقه تدریس
آگهی 7 ستاره
امین یارمحمدی
تهران
تلفن 09123872834
بهترین سایت درج آگهی و تبلیغ تدریس ریاضی
آگهی 6 ستاره
ایران مدرس
تهران
درج آگهي در سايت «تدریس ریاضی» رايگان است و مسئوليت آن با آگهی دهنده مي‌باشد.