ثبت آگهی و تبلیغ تدریس ریاضی
صفحه کنونی: مقالات موفقیت در یادگیری ریاضی چگونه ریاضی را پایه ای و مفهومی آموزش ببینیم؟

چگونه ریاضی را پایه ای و مفهومی آموزش ببینیم؟

چگونه ریاضی را پایه ای و مفهومی آموزش ببینیم؟

اگر می خواهید ریاضی را پایه ای و مفهومی آموزش ببینید باید از راهکارهای مختلف استفاده نمائید. برای آموزش مفهومی ریاضی باید در طول ترم وقت بگذارید و درس بخوانید و تمرین و مسئله حل کنید. هر مطلبی که در طول زمان و با اختصاص زمان کافی به آن اموزش دیده شود خوب جا می افتد و دیرتر هم فراموش می شود. وقتی در طول ترم درس می خوایند هم برای یاد گرفتن درس و هم برای تامل و تفکر روی مطالب و همچنین برای حل تمرین و مسئله زمان کافی خواهید داشت. بنابراین نکته کلیدی در یادگیری پایه ای ریاضی این است که در طول ترم یادگیری ریاضی را جدی بگیرید و برای آموزش ان وقت بگذارید.

برای یادگیری پایه ای درس ریاضی باید تمامی اشکالات را برطرف کنید. ممکن است از بحث های اولیه و پایه ای ریاضی اشکالاتی برای شما باقی مانده باشد. مثلا ممکن است بحث اتحادها، تابع، دامنه و برد تابع، محاسبه حد و مشتق، انتگرال گیری و انواع روشهای تغییر متغیر، رسم نمودار، توابع نمایی و لگاریتمی و ... برای شما هنوز سخت به نظر برسد. اگر اینطور است ممکن است در پایه های بالاتر هم در درس ریاضی به مشکل بخورید. راهکاری که وجود دارد این است که از کلاسهای خصوصی ریاضی استفاده کنید و در کنار خودتان در طول ترم یک مدرس خوب و با تجربه را داشته باشید. در کلاسهای خصوصی ریاضی می توان به صورت مفهومی درس را مورد بررسی قرار داد و اگر اشکالاتی از پایه های قبل باقی مانده است آنها را برطرف کرد. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی در همین سایت (سایت تدریس ریاضی) بر روی عبارت معلم خصوصی ریاضی کلیک کنید. در سمت چپ همین مقاله هم تعدادی از مدرسین را می توانید مشاهده کنید.

مزیت کلاس خصوصی ریاضی این است که تعداد جلسات را خودتان تعیین می کنید و در ضمن اینکه چه مطالبی ارائه شود هم به خودتان و تشخیص مدرس شما بستگی دارد. اگر اشکالات پایه ای دارید می توانید در این کلاسها چنین اشکالاتی را برطرف نمائید. اگر خودتان در حد متوسط هستید، در کلاسهای خصوصی می توانید سوالات سطح بالا حل کنید. به هر حال در این کلاسها می توانید مطالبی که ارائه می شود را به گونه ای در نظر بگیرید که به صورت 100 درصدی برای شما مفید باشد. در کلاسهای مدرسه و دانشگاه به خاطر اینکه وقت به اندازه کافی ندارید و یا شاید بعضی از سوالات را اصلا در این کلاسها نتوان مطرح کرد بازدهی به اندازه کلاسهای خصوصی ریاضی نخواهد بود. - مطالعه کنید:
روش درست خواندن ریاضی و مطالعه صحیح ریاضی

علاوه بر استفاده از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی برای آموزش مفهومی و پایه ای این درس، خود شما هم در طول ترم می توانید اقداماتی انجام دهید تا درس ریاضی را بهتر آموزش ببینید. از همان اوایل ترم درس خواندن را شروع کنید تا زمان کافی برای یادگیری درس ریاضی و حل تمرین و مسئله داشته باشید. هر چه بیشتر درس بخوانید بهتر است. مسلما اینکه به صورت صحیح و درست هم درس بخوانید اهمیت دارد ولی به هر حال در مرحله اول باید تصمیم بگیرید زمان کافی به آن اختصاص دهید. سعی کنید مفاهیم را درک کنید و روشهای حل مسائل را آموزش ببینید. فقط فرمول حفظ نکنید و روش های مختلف حل تمرینات را یاد بگیرید. به نحوه حل تمرینات و مثالها توسط مدرس و معلم ریاضی خودتان دقت کنید. چگونه فرمول مناسب را انتخاب می کند، چگونه استدلال می کند و چه توضیحاتی ارائه می دهد. به این موارد دقت کنید و مهم ترین نکات را در جزوه خودتان بنویسید. این به خودتان بستگی دارد که درس ریاضی را چقدر خوب آموزش ببینید. دنبال یادگیری مفاهیم باشید و نحوه حل تمرینات را یاد بگیرید. - مطالعه کنید: چگونه ریاضی را بهتر یاد بگیریم و موفق باشیم؟

برای یادگیری بهتر درس ریاضی حل تمرین و مسئله هم بسیار مهم است. تا جایی که وقت به شما اجازه می دهد تمرین و مسئله حل کنید. هر چه بیشتر تمرین حل کنید مسلط تر خواهید شد. در حقیقت کلید تسلط بر درس ریاضی حل تمرینات و مسائل بیشتر است. این نکته خودش نشان می دهد که موکول کردن مطالعه ریاضی به ایام امتحانات کار درستی نیست. زیرا فرصت کافی برای حل تمرین و مسئله نخواهید داشت. اگر در طول ترم خوب درس خوانده باشید و تمرین و مسئله حل کرده باشید در ایام امتحانات هم می توانید نمونه سوالات امتحانی حل کنید و بیشتر و بیشتر بر درس مسلط شوید. اگر در درس ریاضی اشکالات زیادی دارید در طول ترم از کلاسهای خصوصی استفاده کنید و اگر اشکالات جزئی دارید در ایام امتحانات می توانید برای جمع بندی و رفع اشکال از این کلاسها استفاده نمائید.

منبع: سایت تدریس ریاضی


بازدید: 52
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
آگهی ویژه
تدریس خصوصی ریاضیات
آگهی 7 ستاره
عماد میرابی
تهران
تلفن 09124396809
تدریس مفهومی ریاضی در تهران
آگهی 7 ستاره
حسین رضایی
تهران
تلفن 09120903380
تدریس ریاضی از ابتدایی تا کنکور
آگهی 7 ستاره
فرزاد رشیدی(18سال سابقه تدریس)
تهران
تلفن 09120194357
تدریس خصوصی ریاضی توسط فوق لیسانس ریاضی
آگهی 7 ستاره
سعید اسماعیل زاده
تهران
تلفن 09108615532
تدریس خصوصی ریاضیات
آگهی 7 ستاره
وحید
کاشان
تلفن 09213621563
تدریس خصوصی ریاضی کلیه مقاطع از ابتدایی تا دانشگاه
آگهی 7 ستاره
مریم پناهی
تهران
تلفن 09198478272
تدریس خصوصی ریاضیات دانشگاهی با ۱۱ سال سابقه تدریس
آگهی 7 ستاره
امین یارمحمدی
تهران
تلفن 09123872834
بهترین سایت درج آگهی و تبلیغ تدریس ریاضی
آگهی 6 ستاره
ایران مدرس
تهران
درج آگهي در سايت «تدریس ریاضی» رايگان است و مسئوليت آن با آگهی دهنده مي‌باشد.